Procedura zakupu szczurów


Zastanawiałeś się kiedyś, jak wygląda zakup szczura z hodowli?
Na tej podstronie postaram się dokładnie wszystko wytłumaczyć.
Jeśli nadal będziesz miał pytania – zajrzyj do FAQ lub skontaktuj się ze mną poprzez zakładkę Kontakt.

Planowane mioty
są umieszczane na stronie, a gdy szczury się rodzą, zostają przeniesione do działu aktualne mioty.
Jeśli jesteś zainteresowany miotem – obserwuj go, ponieważ zazwyczaj około 3-4 tygodnia życia robię zdjęcia rezerwacyjne szczurów, od tego momentu możliwa jest rezerwacja maluchów, nie wcześniej.

Nie decyduje kolejność zgłoszeń, po rozpoczęciu rezerwacji czekam na zebranie chętnych i potem wybieram najlepsze domy. Do czasu znalezienia przeze mnie idealnego kandydata na nowy dom, szczury widnieją ze statusem „wolny

Skrócona forma opisu procedury:

miot przychodzi na świat → zdjęcia rezerwacyjne → rezerwacje → oczekiwanie na dojrzałość szczurów → podróż do nowych domów

Pierwszeństwo w wyborze szczurów mają hodowcy.
Przed narodzinami i rezerwacjami miotu rezerwować mogą TYLKO hodowcy!

          Możesz aplikować na właściciela szczurów z mojej hodowli wypełniając ankietę, dostępną w dziale aktualne mioty po rozpoczęciu rezerwacji.
Przypominam, że wypełniamy ją po rozpoczęciu rezerwacji miotu, nie ma potrzeby wypełniać wcześniej.
(Jeśli w przeciągu 3 miesięcy wypełniałeś ankietę na wcześniejszy miot i rozpatrzyłam ją pozytywnie – nie musisz jej wypełniać drugi raz. Napisz mi tylko, co się zmieniło i jakim miotem/odmianami jesteś zainteresowany.)

          Szczury wydawane z mojej hodowli otrzymują status PET, co oznacza, że nie można ich rozmnażać! Grożą za to surowe kary pieniężne, o których jest zapis w umowie. Jeśli jesteś hodowcą i chcesz szczura do rozmnożenia – napisz do mnie, jestem otwarta na podjęcie współpracy.

          Zwykle wydaję szczury parami lub trójkami. Jeśli chcesz jednego – musisz mieć dla niego towarzystwo innego młodego szczura, doświadczenie i zdobyć moje zaufanie, ponieważ muszę mieć pewność, że sobie u Ciebie “sam” poradzi.

          Ceny za młode ustalam w zależności od danego miotu. Najniższa kwota to 120 zł za szczura.
Kwota ta jest ekwiwalentem za odchowanie miotu, sprowadzenie rodziców, kosztów opieki weterynaryjnej i innych kosztów związanych z prowadzeniem hodowli – nie jest to mój zarobek.

Rezerwacja w 5 krokach

          Szczury rezerwuję wybranym osobom, które spełnią poniższe oczekiwania:
               1) Zapoznałeś się ze stroną hodowli, w szczególności z podstronami: Zakup szczura, FAQ.
               2) Jeśli jesteś osobą początkującą, przeczytałeś na Blogu udostępnione przeze mnie materiały o opiece nad szczurami.
               3) Wypełniłeś ankietę hodowli, która została pozytywnie przeze mnie rozpatrzona.
               4) Odpowiedziałeś w ciągu 72h na moje pytanie rezerwacyjne, zapoznałeś się z umową i podjąłeś ostateczną decyzję (wstępna rezerwacja).
               5) Wpłaciłeś na konto bankowe wyznaczoną kwotę ekwiwalentu za szczura/y w ciągu 7 dni roboczych od ustalenia wstępnej rezerwacji lub zdecydowałeś się na płatność przy odbiorze osobistym.

     Od tej pory szczur otrzymuje status rezerwacji z Twoimi inicjałami i możesz szykować się do przyjęcia nowego członka stada.
Pamiętaj, że warto w tym czasie zrobić badania kontrolne Twoich pozostałych szczurów (jeśli posiadasz), by były zdrowe i gotowe do połączenia.

Wymagania

          Pełnoletniość – tylko z osobami powyżej 18 roku życia zawieram umowę. Jeśli jesteś osobą niepełnoletnią – umowę podpisuje z opiekunem prawnym/rodzicem, który jest w pełni odpowiedzialny za zwierze i zadbanie o jego potrzeby. Koszty leczenia tych zwierząt w skrajnych przypadkach potrafią dochodzić do 1500 zł za zwierzaka – trzeba mieć tego świadomość i oszczędności!

          Odpowiedzialność – biorąc szczury musisz mieć świadomość wydatków z Nimi związanych, zadbać o regularne wizyty u weterynarza oraz o czystość w klatce i wybieg. Nie wydaje szczurów osobom mającym złe zamiary, nieodpowiedzialnym. Nie akceptuje trzymania szczurów w pojedynkę ani rozmnażania poza zarejestrowanymi hodowlami. Jeśli miałeś nieprzyjemne sytuacje w przeszłości, popełniałeś błędy, a mimo to chcesz szczura ode mnie – poinformuj mnie o tym. Prawdopodobnie i tak się o tym dowiem, a poinformowanie mnie o wcześniejszych błędach pokaże Twoje dobre intencje.

         Miłość do zwierząt – zależy mi, by zwierzęta oddawane przeze mnie były kochane w nowych domach, otoczone opieką i zainteresowaniem – poważnie zastanów się, czy jesteś w stanie dać im tyle miłości i opieki, ile potrzebują. Nawet, gdy poniszczą ulubione przedmioty.

          Wiedza – osoba, chcąca ode mnie szczury musi mieć minimum podstawową wiedzę o tych gryzoniach. Nie oczekuję wiedzy na poziomie eksperta. Wszystko to da się wyczytać z mojego Bloga na stronie hodowli. Wystarczą podstawy i chęci do nauki. Nie bój się mnie pytać, jeśli czegoś nie wiesz.

Uwaga!

          Każdy zainteresowany zakupem szczura z mojej hodowli musi mieć świadomość tego, że po zakupie zostaje się ze mną w kontakcie do końca życia szczura, w szczególności podczas adaptacji w nowym domu i w momencie poważnych chorób, śmierci. W zamian za to, ja, jako hodowca, postaram się być dla Ciebie wsparciem w trudnych chwilach i doradzę na tyle, na ile starczy mi doświadczenia i wiedzy.

Twoim obowiązkiem jest informowanie mnie mailowo lub poprzez facebooka hodowli parę razy w roku o zdrowiu szczura, zachowaniu i ewentualnych problemach. Jeśli wystąpią problemy ze zdrowiem, będą przeprowadzane operację – proszę o informację.
Po śmierci
wymagam wykonania sekcji/oględzin zwłok i przesłania informacji o śmierci, nie później niż 7 dni po zgonie.

Powyższe działania są nieuniknione, by hodować coraz to zdrowsze szczury.

Odbiór

          Malce wydaję w wieku minimum 6 tygodni – są wtedy gotowe do opuszczenia hodowli.
Dostają ode mnie wyprawkę w postaci małego zapasu domowej karmy na start i są wypuszczane w Twoim transporterze lub odkupionym ode mnie (nie zawsze mam jakiś dodatkowy na stanie, proszę wcześniej spytać).

          Zachęcam do odbioru osobistego szczurów, podpisania w tym czasie umowy i otrzymania rodowodu w formie papierowej.
Hodowla mieści się na Śląsku, okolice Zabrza. Obowiązuje odbiór osobisty.

Ogromnie dziękuję za poświęcenie chwili na przeczytanie!

Masz jakieś pytania? Wątpliwości?
Zajrzyj do FAQ, a jeśli nadal nie znajdujesz odpowiedzi – napisz do mnie, zakładka Kontakt.