klatka perfect recenzja opinia
Recenzje

Perfekcyjna klatka – czy na pewno?

Gustowny wygląd, dobra jakość, przystępna cena. Wydaje się, jakby to była klatka idealna. Czy aby na pewno? Przyjrzymy się dziś klatce Perfect Mini i Perfect Maxi!

Klatka Perfect Mini to jedna z popularniejszych klatek kupowanych dla szczurów. W zależności od aktualnej ceny, kosztuje ona 250-300 zł i można ją zakupić tutaj (klik!)

Zalety

           Przystępna cena i rozmiar dopasowany do 4 szczurów (77 x 50 x 86 cm) powoduje, że wiele początkujących osób decyduje się na klatkę Perfect.
          Na pewno na korzyść klatki przemawiają grube pręty malowane proszkowo w kolorze młotkowym – sposób zabezpieczenia klatki jest dość odporny na szczurze gryzienie.
          Półki w klatce wykonane zostały z mocnego plastiku. Nie uginają się, nie pękają łatwo. Dołączone pochylnie również spełniają swoje zadanie i szczury się po nich nie ślizgają.

klatka perfect recenzja opinia

          W zestawie dołączone jest poidełko i miseczka – w moim odczuciu kiepskiej jakości, ale kto nie lubi gratisów? 😉
          Następnym plusem tej klatki jest dość unikalny na rynku sposób zatrzasku drzwiczek. Wiele osób skarży się, że drzwiczki od klatki Frodo i w podobnym systemie zamykania często łatwo szczury uczą się otwierać. Z klatką Perfect jest inaczej, ale jak to szczury –  potrafią się i tego nauczyć w wyjątkowych przypadkach.

klatka perfect recenzja opinia

          Oprócz podstawowej wersji klati Perfect na rynku istnieje również wersja powiększona – Perfect Maxi. Koszt zakupu tej klatki to około 350-400 zł i można ją znaleźć tutaj.
W tej wersji klatki można trzymać maksymalnie 6-7 szczurów.
          Klatkę tę (niższą jak i wyższą) można dobudować o dodatkowy moduł (środkowa część klatki Perfect Maxi). Jednak jest on niedostępny nigdzie w sprzedaży, jedynie można go dostać jako używany od użytkowników klatki.
Zwykle taka dobudówka to koszt 100-150 zł – tu już w kwestii dogadania się z kupującym jak i stanu zużycia części klatki.

klatka perfect recenzja opinia

Wady

          Brak wysokiej kuwety powoduje szybsze brudzenie się otoczenia klatki. Klatka zmusza nas do montażu dodatkowych kuwet.
          Pręciany spód z jednej strony zapobiega przed gryzieniem kuwety, z drugiej – powoduje trudne do wyleczenia odciski łap, a nawet może doprowadzić do urazów kończyn, w tym złamań. Dlatego kratę powinniśmy przykryć twardym materiałem, plastikiem lub wyjąć tę część i zostawić samą plastikową kuwetę (która z kolei jest marnej jakości i łatwo się ugina).

klatka perfect recenzja opinia

          Ostatnim i największym minusem są ogromne odstępy pomiędzy prętami klatki, które wynoszą aż 2,5 cm! Dorosłe szczury potrafią się przez to przecisnąć, dlatego odradzam tę klatkę początkującym, jeśli nie chcemy włożyć w nią energii na siatkowanie (zakładanie dodatkowej siatki o mniejszym oczku).

          Jak osiatkować klatkę? Zobacz tutaj (klik!)

Nie wierzysz, że szczury przechodzą przez tak małą szczelinę? Przykładowy filmik poniżej.
(autor: Agnieszka K.)

Podsumowanie

Klatka warta swojej ceny, jednak nie jest bez wad. Na początku może wydawać się idealna, ale jeśli mieliśmy kiedyś do czynienia z lepszymi klatkami – możemy się poczuć zawiedzeni.
Czy nadaje się jako pierwsze klatka?
Ja osobiście odradzam, bo siatkowanie może niektórych zniechęcić i nie będzie to “łatwy start”. Jeśli to Cię nie zniechęca – bierz!
Im większa klatka tym lepiej dla zwierząt 🙂

2 komentarze

Leave a Reply